١٣ رجب ...


علي اي هماي رحمت تو چه آيتي خدا را که به ما سوا فکندي همه سايه‌ي هما را دل اگر خدا شناسي همه در رخ علي بين به علــي شناختم من به خدا قســم خدا را زيباترين ولادت: تنها کسي که در داخل خانه خدا بدنيا آمد، اوست. زيباترين نام: بنا بر روايات متعدد، نام علي مشتق از نام خداست. زيباترين معلم: علي تربيت شده دست پيامبر (ص) بود. زيباترين سخنان: به تعبير بسياري از بزرگان، نهج البلاغه برادر قرآن کريم است. فرخنده ميلاد کعبه زادحماسه ومهرورزي ،مولود کعبه ،مولي موحدين حضرت علي بن ابيطالب (ع) برپيروانش گرامي باد.نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 22 ارديبهشت 1393 - اظهار نظر (0)

امام خميني (ره) در رابطه با نقش معلم می فرمایند:


نقش معلم در جامعه، نقش انبياست؛ انبيا هم معلم بشر هستند. تمام ملت بايد معلم باشند؛ فرزندان اسلام تمام افرادش معلم بايد باشند و تمام افرادش متعلم. آری معلم آمد تا اندیشیدن رابه انسان بیاموزد نه اندیشه‌ها را تا ماهتابی گردد در ظلمانی شب‌های جهل آدمیان تا مشعل عشق و عقل را سراج تاریکای راهشان نماید، در بن بست نمی‌دانم ! تا وجودش چراغی گردد بر سر دو راهی ، تا حضورش شمعی گردد بر سر سه راهی پاکی ، پوچی و پلیدی معلم آمد تا آدمیان در پایان عمر ، حسرت وار نگویند : «ای کاش کسی را داشتیم تا روش زندگی کردن را به ما بیاموزد !» معلم آمد تا پاسخ همه‌ی ندانم‌ها ، همه‌ی چراها ، همه‌ی پرسش ها و به این بهانه معلم به عنوان : پیام آور پیامبران در زندگی بشر جاری شد برایتان : دلی عاشق ،ذهنی جست و جو گر ، روحی عصیانگر،نگاهی پرهیز گر ، زبانی پرشگر می‌طلبم !نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 17 ارديبهشت 1393 - اظهار نظر (0)

سخني درفضيلت ماه هاي رجب -شعبان و رمضان


در روایتی از رسول خدا صلی الله علیه و آله نقل شده که فرمود: «رجب شهر الله و شعبان شهرمن و رمضان شهر امتی‏» ماه رجب، ماه خداست و ماه شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امتم . از حضرت سؤال شد: ما معنی قولک رجب شهر الله‏» ؟ چه معنا دارد سخنت که فرمودی ماه رجب ماه خداست؟ حضرت پاسخ داد: «لانه مخصوص بالمغفرة، فیه تحقن الدماء و فیه تاب الله علی اولیائه و فیه انقذهم من ید اعدائه‏» زیرا ماه رجب ویژه آمرزش و مخصوص مغفرت است . در این ماه خونی ریخته نمی‏شود (حتی در جاهلیت نیز ماه رجب جزء ماه‏های حرام به حساب می‏آمد و جنگ و خونریزی در آن تعطیل می‏شد) و در این ماه، خداوند اولیا و محبینش را مورد آمرزش قرار می‏دهد و توبه‏شان را می‏پذیرد و آنان را از دشمنانشان می‏رهاند . سپس فرمود: «من صام کله استوجب علی الله ثلاثة اشیاء: مغفرة لجمیع ما سلف من ذنوبه و عصمة فیما بقی من عمره و امنا من العطش یوم الفزع الاکبر» هر که تمام این ماه را روزه بدارد، سه چیز از خدایش دریافت می‏کند: 1 - آمرزش برای تمام گناهان گذشته‏اش . 2 - مصونیتی برای باقی مانده از عمرش . 3 - ایمنی از تشنگی روز قیامت .نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 17 ارديبهشت 1393 - اظهار نظر (0)

برگزيدگان مسابقات هنري - ورزشي -قرآن-اقامه نماز- فرهنگي هنري -تشكل هاي دانش آموزي


«سالی که نکوست از بهارش پیداست »


سال نو را بهار طبیعت که نوید رویش وسرسبزی است با امید و توکل به خداوند آغاز نمودیم و خوشبختانه با خبرهای پی درپی موفقیت دختران شایسته زینبیه .


اسامی برندگان مسابقات :


ورزشی=شنا : (رتبه ی اول) رها خسروی - رویا عباسی  - (رتبه ی سوم) رومینا دولتشاهی - دو میدانی = (رتبه ی اول)رها خسروی


نمایش  =(رتبه ی دوم) ماهور براره - هلیا محمدی - آمتیس اسکویی - زهرا شربت دار - پرنیان کاظمی - یسنا عبدی (پایه چهارم) صبا طالبی (پایه ششم)


نشریه دیواری =(رتبه ی سوم) لعیا صابری - آوا شهبازی - دنیا منعم (پایه چهارم)


مطالعه و تحقیق =(رتبه ی سوم)یگانه حق جو - مبینا لعلی - نگین آقاسید طاهر - نیلوفر فاضلی(پایه پنجم)


رتبه ی اول = مشاعره: هستی گل سرخ (پایه ششم)نقاشی: ترانه صبحی (پایه ششم) سیاه قلم :مهدیه بنی اردلان  (پایه ششم)رنگ روغن:سحر واعظی(پایه ششم)مطالعه و تحقیق : ستایش دیندار - هستی فضل زرندی(پایه چهارم)


رتبه ی دوم= مطالعه و تحقیق:لعیا صابری (پایه چهارم) کتاب سازی: مریم معماریان (پایه ششم)


 


و حتماً با برنامه ریزی خوب دانش آموزان و همراهی والدین ارجمند سالی پر از موفقیت تحصیلی و تربیتی را به پایان خواهیم رساند.


 نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 20 فروردين 1393 - اظهار نظر (0)

پيام تبريك مديريت به مناسبت فرا رسيدن فصل بهار


بهار ، رستاخیز طبیعت و پیام آور تحول و تازگی است ما را با تأملی دوباره در خویشتن خویش فرا می خواند.


امید که در ترنم این رویش سبز به تولدی دوباره بیندیشیم .


فرا رسیدن عید فرخنده  نوروز را تبریک و تهنیت گفته و شادمانی و سلامتی روز افزونتان را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم.نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 26 اسفند 1392 - اظهار نظر (0)

نتايج انتخابات مجمع عمومي انجمن و اوليا


با استعانت از درگاه ایزد متعال مجمع عمومی دبستان زینبیه درروز دوشنبه  تاریخ 22 /7/92 پس از اجرای قرائت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی و اجرای نمایش (شاهنامه خوانی) و تقدیر از اعضای فعال انجمن اولیا و مربیان سال گذشته مراسم انتخابات برگزار و در پایان با شمارش آرا اعلام نتایج انتخابات به شرح ذیل پایان یافت .


1- آقای عباس وفادار        


 2- آقای محمد رضا وزیری


3-  آقای سید رسول باقری


4- آقای خلیل آذر


5- آقای کیا


6- خانم هرمانی


7- آقای سرلک


8- خانم عبدینویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 28 مهر 1392 - اظهار نظر (0)

مجمع عمومی انجمن و اولیا در روز پنج شنبه 27/7/91 برگزار گردید و اعلام اسامی انتخاب شدگان


با استعانت از درگاه ایزد متعال مجمع عمومی دبستان زینبیه در تاریخ پنج شنبه 27/7/91 با حضور پرسنل مدرسه و سرکار خانم امانپور ناظر انجمن و اولیا منطقه 6 با حضور 179 نفر حاضر در جلسه ، پس از اجرای قرائت قرآن کریم توسط جناب آقای میقانی مجری محترم شبکه قرآن صدا و سیما و سرود جمهوری اسلامی و اجرای سرود ، نمایش توسط دانش آموزان و تقدیر از اعضای محترم انجمن اولیا و مربیان سال گذشته مراسم انتخابات برگزار و در پایان با شمارش آرااعلام نتایج انتخابات به شرح ذیل پایان یافت .


1- آقای عباس وفادار        


 2خانم فرحناز یار علی


3-  آقای سید رضا وزیری


4- خانم دکتر رزاقی زاده


5- آقای خلیل آذر


6- آقای محمد رضا یمقانی


7- خانم صفرزاده


8- آقای سید رسول باقری


9- آقای سعید نخعی


10- آقای شربت دار


11-  آقای مرتضی عنبری


12-خانم فریده کاظمی


13-  خانم صمیمی


14-  خانم انصار جعفری


15- خانم آدینهنویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 02 آبان 1391 - اظهار نظر (0)

پيام مديريت دبستان به دانش آموزان زينبيه


دخترم


از خدای حال گردان ، دگرگونی احوالت را به بهترین احوال خواستارم و آرزو می کنم سال پیش رو ، آغاز روزهایی باشد که دانایی ، توانایی و مهر ورزی و شکوفایی در آن جلوه گر شود . سلامت و شاد و موفق باشی .نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 29 اسفند 1390 - اظهار نظر (0)

به نام یکتا آموزگار هستی


 رهگشای معرفت ،                       خاتون خرد،                              طلایه دار آگاهی و عشق


تورا سپاس که بعد از حق تعالی و پیامبران و اولیای بر حقش


نور ایمان می­افشانی و بذر دانایی می پاشی


راهنمای چگونه اندیشیدن ، چگونه زیستن و چگونه شدنی


سزاست که به یمن گرامی روز معلم دستان بخشنده ات را بفشارم


غبار خستگی و ملال را ازوجودت بزدایم و زحمات بی­دریغت را پاس بدارم ؛


تندرستی ، سربلندی ، سعادتمندی­ات را از کریم بی­همتا خواهانم و جاودانگی


و ماندگاری نامت را در عرصه تعلیم و تربیت سرزمین اسلامی آرزومندم .نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 12 ارديبهشت 1390 - اظهار نظر (0)

رشد معنوی کودکان چگونه وکجا ؟


خانه اولین مدرسه­ای است که رشد معنوی کودک در آن شکل می­گیرد ، والدین نیز اولین معلمان او هستند . آنچه در محیط خانه آموخته می­شود غالباً عمیق­تر و پایدارتر از مفاهیمی است که در سایر مکانها قرار گرفته می­شود .


از آنجا که والدین خود را با دو شیوه­ی مختلف آموزش می­دهند ، یادگیری کودکان نیز در دو سطح مختلف انجام می­گیرد . اولین نوع یادگیری که در تمامی اوقات صورت می­گیرد ، یادگیری بدون برنامه است . این نوع یادگیری ، محصول دیدن ، شنیدن و تفسیری است که کودک از دیده­ها و شنیده­ها دارد . این یادگیری ، در غیاب شما و بدون این که برنامه و قصدی برای آموزش فرزندتان داشته باشید روی می­دهد .


از آنجا که یادگیری امری همیشگی بوده و در هر مکانی روی می­دهد ، سعی کنید برای آموزش فرزندتان در باره­ مسایل معنوی به ویژه مفهوم خدا محیط مناسبی فراهم آورید . تجربیاتی که کودک در زمینه­ی مفاهیمی چون خوبی ، راحتی و زیبایی دارد ، خداشناسی او را شکل می­دهد خانه و زندگی شما می­تواند مملو از این مفاهیم و ویژگی­های مختلف باشد ، زیرا این مفاهیم به همان اندازه که واقعیت­هایی ثابت هستند ، راههایی برای مشاهده­ی پدیده­ها به شمار می­آیند .


« خوبی » اندیشه­ای والا ست که رعایت مقررات اجتماعی و حسن نیت در انجام کارهای صحیح را شامل می­شود .


« خوبی » نه نتها به معنای اجتناب از بدی­هاست بلکه به معنای پیشقدم شدن در انجام کارهای شایسته است .


« خوبی » آمیزه­ای از منصف بودن ، مهربان بودن ، هم دردی با دیگران و احترام گذاشتن به آنها ، بخشش به نیازمندان ، صبور بودن و دوست داشتن است .


« راستی » نیز اندیشه­ای والاست که ما را وامی­دارد در رفتار خود دقیق شده و ببینیم که آیا شخصیت ما همان است که به داشتنش تظاهر می­کنیم یا خیر .


« راستی  و صداقت »به این معناست که دیگران می­توانند به گفتار و کردار ما اعتماد کنند ، زیرا برخوردهایمان صادقانه است .


« راستی » یعنی وفای به عهد ، پرهیز از غیبت و نیز حقیقت گویی حتی اگر تلخ بوده و به ضرر ماباشد .


« راستی » یعنی در پی دانش صحیح و تعالی بخش بودن .


« زیبایی » اندیشه­ای فراسوی ظواهر اشیاست .  « زیبایی » یعنی جذابیت ناشی از آنچه که به  واقع هستیم نه آنچه که به نظر می­آییم . « زیبایی » یعنی یافتن چیزی که روح ما را برای مدتی طولانی نشاط ببخشد  نه این که لذتی زود گذر باشد .


« زیبایی » یعنی هر آنچه را که می­بینیم ، می­شنویم ، می­بوییم ، می­چشم و لمس می­کنیم ، دوست داشتنی بدانیم .  این اندیشه ، ما را به پاسداری و گرامی داشتن زیبایی­های جهان و مشارکت در افزایش آنها فرا می­خواند .


سؤال­های زیر به شما کمک می­کند تا درمحیط مشترک با فرزندتان ( خانه ) در باره­ی مفاهیم خوبی ، راستی و زیبایی بیندیشید .


آیا به « خوبی­ها  ، راستی­ها » و زیبایی­ها دقت می­کنید ؟دو چیز باعث ندیدن خوبی­ها ی اطراف می­شود . بدبینی و عدم توجه به محیط پیرامون .


- آیا متوجه پایان زمستان و آغاز بهار می­شوید ؟ آیا متوجه مهاجرت پرندگان می­شوید ؟ آیا می­دانید فرزندتان فراغت خود را چگونه می­گذراند ؟ آیا متوجه حضور فرزندتان در فضای خانه هستید ؟ آیا در یک روز پر مشغله وقتی را به فرزند خود اختصاص می­دهید ؟


-  آیا در غیاب دیگران از آنها به نیکی یاد می­کنید ؟ آیا پیش ازآن که اشتباه فرزندتان را اصلاح کنید ، اعمال شایسته­ی او را تأیید کرده و از او تشکر می­کنید ؟


- آیا فرزند شما می­داند که برای چه چیزهایی ارزش قائلید ؟


- آیا محیط زندگی خود را سرشار از خوبی ، راستی و زیبایی می­سازید ؟


خوبی ، راستی و زیبایی به شکل­های مختلفی ظاهرمی­شوند و وابسته به ثروت و دارایی فرد نیستند بلکه میل به آنها نیازمند تلاش و انتخاب عاقلانه است .


- آیا برنامه­های تلویزیون ، با ارزشهای اخلاقی و اعتقادات شما تناسب دارد ؟ آیا خانه شما تمیز ، مرتب ،آرام و زیباست ؟


- آیا اعضای خانواده­ی شما اوقات و فراغت خود را با تفریحات خانوادگی سپری می­کنند ؟


-آیا پدر و مادر خانواده با یکدیگر و با فرزندشان مؤدبانه صحبت می­کنند ؟


- آیا یکدیگر را می­بخشند بدون این که کینه­ای نسبت به هم داشته باشند ؟


-آیا وقتی که یکی از اعضای خانواده با شما صحبت می­کند ، به سخنان او گوش می­کنید ؟


-آیا به فرزندتان لبخند می­زنید یا با او شوخی می­کنید ؟


- آیا فرزند شما می­داند که به او اعتماد دارید و او نیز می­تواند به شما اعتماد داشته باشد ؟


- آیا به فرزندتان می­گویید که او را دوست دارید ؟


 آیا پیشرفتی به سوی خوبی ، راستی و زیبایی دارید ؟


زندگی معنوی راهی برای رشد انسان بوده و به سفر شباهت دارد . مسیری که طی می­کنید ، ، گاهی سخت و ناهموار است و گاهی آسان و هموار . در هر حال ، هر  مسیری دارای مقصدی واحد است و آن تقرب به خداست . ما به طور فراینده­ای به سمت صفات الهی همچون نیکی ، حقیقت و زیبایی حرکت می­کنیم .


-آیا به نیاز جسمی ، فکری و معنوی خودتان توجه دارید یا توجه خود را صرفاً معطوف به فرزندتان کرده­اید ؟


- آیا وقتی را برای بازنگری در زندگی خود و یافتن راه حل مشکلات  و موارد امید بخش اختصاص می­دهید ؟


- آیا به خاطر زندگی که خدا به شما ارزانی داشته ، شکرگزار هستید ؟


- آیا به خوبی­ها ، راستی­ها و زیبایی­های پیرامون خود می­اندیشید ؟مطلب ادامه دارد...نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 20 آذر 1389 - اظهار نظر (0)

به نام مهرباني كه مهر را آفريد...


تا در هوايش تكرار كنيم هر سال
تماشاي كوچ پرستو ها ي مهاجر را به سرزمين هاي نو
برگ ريزان درختان را به دست باد پاييزي
هياهوي كودكان دبستاني را در گوچه و برزن
عطر ياد دلاور مرداني را كه حماسه هشت سال دفاع مقدس را با خون پاكشان نوشتند
مهربانا تو را سپاس كه در پناه قرآن مجيدت
در سرزمين دلاور خيز ،ادب پيشه و هنر پرور
دست در دست هم با عزت و سربلندي
و شور و شعور مهر ديگري را آغاز مي كنيم
تا پي گيريم راه رسولان بر حقّت و
نياكان پاك ،خردورزان و انديشمندان
را كه از دير باز دانايي و توانايي را پاس داشته اندو
گنجينه هاي گران بهايشان را بر ما به يادگا گذاشته اند
باشد كه اين مهر نيز آغاز بي پايان انديشه ورزي و علم پيشگي باشد براي همه دانش آموزان شايشته و فرهنگيان فرهيخته ايران اسلامي

نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 31 شهريور 1389 - اظهار نظر (0)

يا فاطمه (س)


به تو سلام مي‌كنيم تا خانه‌ي عروجمان با دعاي تو بنا شود و دلمان در آسمان آبي مهرت رها شود.
خجسته روز ولادت اسوه‌ي ايمان، وفاداري و خصيصه‌هاي عالي زن كامل، ياس نبي مكرم (ص) و روز مادر گرامي باد.

نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 13 خرداد 1389 - اظهار نظر (0)

ميلاد با سعادت حضرت زينب كبري (س) اسوه صبر و شكيبائي و روز پرستار بر مسلمين جهان مبارك


همزمان با روز ولادت شير زن واقعه كربلا كه توانست با پيام رساني، شايستگي زنان را در تاريخ به منصه‌ ظهور رسانده و ضامن بقاي اسلام باشد و از بازماندگان حادثه‌ تلخ عاشورا مراقبت و پرستاري كند، روز پرستار ناميده شده‌ است. در كشور ما نيز پرستاران، در طول هشت سال دفاع مقدس، برغم كمبودها و مشكلات، خالصانه و بي‌ريا در جهت بهبود وضعيت بيماران تلاش كردند و غالبا به جاي اين كه در آغوش گرم خانواده به ‌سر ببرند، بر بالين مجروحان جنگي حاضر شده و از آنان مراقبت كردند و در اين راه مشقت‌هاي بسياري را متحمل شدند.اين روز بزرگ را به همه‌ي زنان و پرستاران زحمت كش تبريك و تهنيت مي‌گوييم.

نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 31 فروردين 1389 - اظهار نظر (0)

«اِنَّ اللهَ وَ ملائکَتَهُ یُصَلُّونَ على النّبىَّ یا ایّها الّذین آمنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلَّمُوا تسلیماً»


خدا و فرشتگان بر پیامبر درود می ‏فرستند؛ اى کسانى که ایمان آورده‏اید، بر او درود فرستید و سلام گویید و کاملاً تسلیم (فرمان او) باشید.» میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق، امام صادق(ع)بر شما خانواده بزرگ زينبيه تبریک وتهنیت باد.نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 13 اسفند 1388 - اظهار نظر (0)

نظرات و پيشنهادات


اولياي صميمي و همراه از اين كه هر روز اخبار و اطلاعات مدرسه را دنبال مي كنيد خرسنديم مطمئن هستيم نگاه دقيق و ظريف شما هميشه مراقب و همراه ماست. منتظر نظرات صائب پيشنهادات خردمندانه و انتقادات سازنده ي شما هستيم.

نویسنده: سلمانی مدیر دبستان در تاریخ 01 آذر 1388 - اظهار نظر (0)


► قبلی

1 از 2

بعدی ◄